O nas

Współpraca

Czytanie książek przynosi ludziom same korzyści: rozwija się inteligencja, świadomość językowa, a zasady ortograficzne wchodzą do głowy samoistnie. Poziom czytelnictwa w Polsce stale jednak spada, a rekordy popularności w księgarniach biją popkulturowe massksiążki zamiast wartościowych pozycji. Rynek wydawniczy nie nadąża za nowinkami technologicznymi, brakuje pieniędzy na publikowanie wartościowych, ale często niestety – trudnych dla odbiorcy książek, a literatura popularnonaukowa bywa wydawania niechlujnie i z błędami edytorskimi.

Nie rozwiążemy wszystkich problemów polskiej literatury, ale możemy sprawić, że będzie ona wychodziła naprzeciw potrzebom współczesnego czytelnika, przykuwała jego uwagę niecodziennym wyglądem i funkcjonalnością. Literatura może bowiem służyć czytelnikowi, nie tylko dając mu intelektualną rozrywkę, ale także ułatwiając zapamiętywanie, a dzięki nowoczesnym technologiom, poprawiając także komfort lektury.

Potrzebujemy jednak wsparcia, żeby realizować te ambitne cele. Budżet „Przecinka” jest zasilany sprzedażą książek, ale to nie wszystko. Możemy działać, dzięki dobroczynności przedsiębiorców, instytucji publicznych i konkursom grantowym. Każda darowizna przekazana na konto fundacji jest dla nas niezwykle cenna: daje możliwość urzeczywistnienia talentu i zmaterializowania wiedzy autorów, którzy nie mogą sobie pozwolić na finansowanie własnych książek. Odwdzięczamy się za każdy gest pomocy jeszcze intensywniejszą pracą, podziękowaniami wewnątrz książki i w osobnej zakładce na stronie internetowej, a także zaproszeniem na spotkanie Klubu Książki. Darowizna na rzecz „Przecinka” jest więc przedsięwzięciem intratnym. Tym serdeczniej zachęcamy do wspierania naszej działalności!

Współpracujemy z:

  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients
  • Clients